Redakcja

Pismo Prywatne jest magazynem internetowym studentów Uniwersytetu SWPS działającym od 2016 roku.

Pismo Prywatne powstało z pasji kilku osób i szybko przyciągało do siebie nowych ludzi. W tej chwili, moim zdaniem, to jedyne w Polsce naprawdę profesjonalne Czasopismo, które w całości przygotowują Studenci. W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować red. Tomaszowi Wołodźce, który przez wiele lat był opiekunem Redakcji. Wyjątkowość PP polega też na tym, że jest nie tylko magazynem – to także mnóstwo inicjatyw o rozmaitym charakterze – pomysłowych i profesjonalnie zorganizowanych. Walorem od początku była integracja środowiska studenckiego wrocławskiego Uniwersytetu SWPS. Dzięki temu udało się zebrać wokół Pisma Prywatnego interesujące i niebanalne osobowości. Ludzi, którzy chcą inspirować innych i dzielić się refleksjami o rzeczywistości.

dr Karina Stasiuk-Krajewska – kierownik kadry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej


Opiekun Redakcji (2018–obecnie): dr Iwona Morozow

fot. Anastazja Zabolotnya


Opiekun Redakcji (2016–2018): mgr Tomasz Wołodźko

fot. Kamil Zwijacz


Redaktor naczelna (2020–obecnie): Aleksandra Dudra

Fot. Archiwum Prywatne


Redaktor naczelna (2018–2019): Alicja Regiewicz

fot. Anastazja Zabolotnya


Redaktor naczelna (2016–2017): Jowita Pietroń

fot. Anastazja Zabolotnya


Artyści:


Aleksandra Degórska

Jest dziennikarką muzyczną. Pisanie o muzyce to jednak nie wszystko – szuka w niej inspiracji przy tworzeniu własnoręcznych kolaży. Wystarczy stary magazyn, papier, klej i nożyczki. Jej prace zostały docenione m.in. przez zespoły Depeche Mode czy A-ha, które udostępniły kolaże na swoich oficjalnych fanpage’ach. Część z nich można było podziwiać m.in na Targach Plakatu 2017, wystawach w Warszawie i Moskwie czy na łamach magazynów Glow Mag i zin Szwung.


Autorzy:


Dawid Dziurzyński

Student pierwszego roku Branding-Reklama-PR na Uniwersytecie SWPS. Obserwator rzeczywistości i sceptyk zarazem. Interesuje się kinematografią (arthouse), okazjonalnie pisze (coś). Miłośnik groteski.

Fot. Archiwum Prywatne


Paweł Stańczyk

Student pierwszego roku, hobbystycznie zajmujący się psychologią od lat. Gdy nie zajmuje się sprawami codziennymi, lubi chodzić godzinami po mieście, obserwować ludzi i rozmyślać. Myśliciel i marzyciel złączony w jedność.

Fot. Archiwum Prywatne


Natalia Sobkowiak

Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Charyzmatyczna realistka. Właścicielka wypasionego beagle’a o zdecydowanie za wysokim ego. Wrażliwa na szeroko rozumianą sztukę, zafascynowana twórczością Gustava Klimta. Miłośniczka kina (zarówno mainstream, jak i arthouse). Pasjonatka książek i dziennikarstwa. Motto: „rób swoje i rób to dobrze”.

Fot. Archiwum Prywatne


Martyna Hajbowicz

Kulinarna hedonistka, fanka designu, sztuki współczesnej i lat 90. Feministka i nonkonformistka. Szczególną miłością darzy rośliny. Najcenniejsze w życiu: podarowane przez babcię Annę drzewo cytrynowe oraz prowadzone od szóstego roku życia pamiętniki. W długoletnim związku z jogą, coca-colą, spódnicami do połowy łydki i literaturą faktu.

fot. Anastazja Zabolotnya


David Street

Student trzeciego roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie SWPS. We Wrocławiu mieszka od 2015 roku. Studia w Polsce rozpoczął po rocznej nauce języka polskiego. Wierzy, że to słowa tworzą światy. Urodził się w Fairbanks na Alasce, a wychował w Anchorage. Od zawsze fascynowały go inne kultury.

fot. Anastazja Zabolotnya


Pola Koba

Studentka trzeciego roku Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Pasjonatka wszelkiego rodzaju literatury i miłośniczka filmów. Chciałaby wierzyć, że ludzie są w porządku. Nieustannie podejmuje próby pisarskie i reżyserskie.

fot. Anastazja Zabolotnya


Piotr Grzelak

Psycholog, szkoleniowiec. Absolwent Uniwersytetu SWPS. Obserwator rzeczywistości i realny optymista. Nie boi się wyzwań i lubi adrenalinę.

fot. Anastazja Zabolotnya


Zosia Kajca

Studentka Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Przemieszcza się z miejsca na miejsce. W wolnych chwilach tańczy, a pisząc, ubiera w słowa niewypowiedziane myśli.

fot. Anastazja Zabolotnya


Nikoletta Stamos

Studentka psychologii biznesu. Dziewczyna pełna kontrastów. Na co dzień pełna energii i wygadana. Zafascynowana teatrem i fotografią. Znajdziesz ją tam, gdzie dzieje się coś ciekawego.

fot. Anastazja Zabolotnya


Adrian Siuta

Student Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Na każdy problem znajdzie rozwiązanie. Jego motto to: Nie przejmuj się czymś, na co nie masz wpływu. Uzależniony od myślenia.

fot. Anastazja Zabolotnya


Aleksandra Ratushniuk

Studentka Kreowania mediów na Uniwersytecie SWPS. Interesuje się brandingiem i PR-em. Potrafi dogadać się z ludźmi w czterech językach. Woli pisać wiersze, niż opisy o sobie.

fot. Anastazja Zabolotnya


Natalia Stefanowicz

Studiująca mama. Absolwentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie SWPS. Redaktorka i korektorka tekstów. Dzieciństwo spędziła w USA, dlatego teraz biegle posługuje się językiem angielskim. Interesuje się reklamą i brandingiem, a poza tym uwielbia modę i branżę kosmetyczną.

fot. Anastazja Zabolotnya


Natalia Olejnik

Zawrotne tempo życia to dla niej codzienność. Swoją wewnętrzną energią dzieli
się z dziećmi i młodzieżą, ucząc tańca nowoczesnego. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Bezpowrotnie zakochana w twórczości Pedro Almodovara. Poza tańcem i kinem często chwyta za aparat i próbuje zatrzymać ulotne chwile. Wieczorami gra na gitarze lub ukulele, ale tylko wtedy kiedy nikt nie patrzy.

fot. Anastazja Zabolotnya


Aleksandra Sakowska

Tańczy, śpiewa, komponuje. Obraca się w artystycznym światku. Na co dzień studiuje dziennikarstwo, ponieważ jest to jeden z odłamów sztuki, której jeszcze nie pojmuje. Kociara. 

fot. Archiwum Prywatne