Redakcja

Pismo Prywatne jest magazynem internetowym studentów Uniwersytetu SWPS działającym od 2016 roku.

Pismo Prywatne powstało z pasji kilku osób i szybko przyciągało do siebie nowych ludzi. W tej chwili, moim zdaniem, to jedyne w Polsce naprawdę profesjonalne Czasopismo, które w całości przygotowują Studenci. W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować red. Tomaszowi Wołodźce, który przez wiele lat był opiekunem Redakcji. Wyjątkowość PP polega też na tym, że jest nie tylko magazynem – to także mnóstwo inicjatyw o rozmaitym charakterze – pomysłowych i profesjonalnie zorganizowanych. Walorem od początku była integracja środowiska studenckiego wrocławskiego Uniwersytetu SWPS. Dzięki temu udało się zebrać wokół Pisma Prywatnego interesujące i niebanalne osobowości. Ludzi, którzy chcą inspirować innych i dzielić się refleksjami o rzeczywistości.

dr Karina Stasiuk-Krajewska – kierownik kadry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej


Opiekun Redakcji (2018–obecnie): dr Iwona Morozow

fot. Anastazja Zabolotnya


Opiekun Redakcji (2016–2018): mgr Tomasz Wołodźko

fot. Kamil Zwijacz


Redaktor naczelna (2018–obecnie): Alicja Regiewicz

fot. Anastazja Zabolotnya


Redaktor naczelna (2016–2017): Jowita Pietroń

fot. Anastazja Zabolotnya
Artyści:


Aleksandra Degórska

Jest dziennikarką muzyczną. Pisanie o muzyce to jednak nie wszystko – szuka w niej inspiracji przy tworzeniu własnoręcznych kolaży. Wystarczy stary magazyn, papier, klej i nożyczki. Jej prace zostały docenione m.in. przez zespoły Depeche Mode czy A-ha, które udostępniły kolaże na swoich oficjalnych fanpage’ach. Część z nich można było podziwiać m.in na Targach Plakatu 2017, wystawach w Warszawie i Moskwie czy na łamach magazynów Glow Mag i zin Szwung.

Autorzy:Martyna Hajbowicz

Kulinarna hedonistka, fanka designu, sztuki współczesnej i lat 90. Feministka i nonkonformistka. Szczególną miłością darzy rośliny. Najcenniejsze w życiu: podarowane przez babcię Annę drzewo cytrynowe oraz prowadzone od szóstego roku życia pamiętniki. W długoletnim związku z jogą, coca-colą, spódnicami do połowy łydki i literaturą faktu.

fot. Anastazja Zabolotnya


Simona Stolicka – studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na
Uniwersytecie SWPS. W wolnej chwili pisze artykuły dla portalu plotkarskiego, prowadzi bloga, chodzi do kina i uczy dzieci gry w squasha. Interesuje się modą – jest na bieżąco z najnowszymi trendami. Przyszłość wiążę z dziennikarstwem i po studiach
planuje wyjechać do Warszawy, by tam spełniać się w zawodzie.

fot. Anastazja Zabolotnya


Aleksandra Krupacka – przy życiu utrzymuje ją herbata z imbirem. Wraz z końcem 3 sezonu „Miasteczka Twin Peaks” jej życie straciło sens. Fanka popkultury, której synonimami według niej są Andy Warhol i Madonna. Miłośniczka teatru i kina z naciskiem na teatr. Od gimnazjum zafascynowana nauką języka francuskiego. Wszystkie pasje rozwija pracując we Wrocławskim Teatrze Współczesnym oraz w Disneylandzie w Paryżu.

fot. Anastazja Zabolotnya


David Street

Student trzeciego roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie SWPS. We Wrocławiu mieszka od 2015 roku. Studia w Polsce rozpoczął po rocznej nauce języka polskiego. Wierzy, że to słowa tworzą światy. Urodził się w Fairbanks na Alasce, a wychował w Anchorage. Od zawsze fascynowały go inne kultury.

fot. Anastazja Zabolotnya
Pola Koba

Zastępczyni redaktor naczelnej. Studentka trzeciego roku Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Pasjonatka wszelkiego rodzaju literatury i miłośniczka filmów. Chciałaby wierzyć, że ludzie są w porządku. Nieustannie podejmuje próby pisarskie i reżyserskie.

fot. Anastazja Zabolotnya


Piotr Grzelak

Psycholog, szkoleniowiec. Absolwent Uniwersytetu SWPS. Obserwator rzeczywistości i realny optymista. Nie boi się wyzwań i lubi adrenalinę.


fot. Anastazja Zabolotnya


Zosia Kajca

Studentka Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Przemieszcza się z miejsca na miejsce. W wolnych chwilach tańczy, a pisząc, ubiera w słowa niewypowiedziane myśli.

fot. Anastazja Zabolotnya


Nikoletta Stamos

Studentka psychologii biznesu. Dziewczyna pełna kontrastów. Na co dzień pełna energii i wygadana. Zafascynowana teatrem i fotografią. Znajdziesz ją tam, gdzie dzieje się coś ciekawego


fot. Anastazja Zabolotnya


Adrian Siuta

Student Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Na każdy problem znajdzie rozwiązanie. Jego motto to: Nie przejmuj się czymś, na co nie masz wpływu. Uzależniony od myślenia.

fot. Anastazja Zabolotnya


Magdalena Sawicka

Studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie SWPS. Wiecznie spóźniona, ale wewnętrzny urok i czar zapewnia jej przebaczenie u znajomych i wykładowców. Stara się pogodzić swoje obowiązki i zainteresowania w wiecznej walce z brakiem wolnego czasu.


fot. Anastazja Zabolotnya


Aleksandra Ratushniuk


Studentka Kreowania mediów na Uniwersytecie SWPS. Interesuje się brandingiem i PR-em. Potrafi dogadać się z ludźmi w czterech językach. Woli pisać wiersze, niż opisy o sobie.


fot. Anastazja Zabolotnya


Natalia Stefanowicz


Studiująca mama. Absolwentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie SWPS. Redaktorka i korektorka tekstów. Dzieciństwo spędziła w USA, dlatego teraz biegle posługuje się językiem angielskim. Interesuje się reklamą i brandingiem, a poza tym uwielbia modę i branżę kosmetyczną.


fot. Anastazja Zabolotnya


Natalia Olejnik

Zawrotne tempo życia to dla niej codzienność. Swoją wewnętrzną energią dzieli
się z dziećmi i młodzieżą, ucząc tańca nowoczesnego. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Bezpowrotnie zakochana w twórczości Pedro Almodovara. Poza tańcem i kinem często chwyta za aparat i próbuje zatrzymać ulotne chwile. Wieczorami gra na gitarze lub ukulele, ale tylko wtedy kiedy nikt nie patrzy.


fot. Anastazja Zabolotnya

Aleksandra Dudra

Nie dorosła do swych lat. Pamięta, jak Eminem zaczynał karierę, Metallica pozywała Napstera, a Kurt Cobain jeszcze żył (to akurat słabo). Nie wie do końca, którą generację reprezentuję, ale na pewno nie pokolenie Ikea, ani tym bardziej JP2. Pracuje w korpo, ale ma nadzieję, że to się kiedyś zmieni, bo w głębi duszy jest antysystemowa. W wolnych chwilach śledzi pomysły alt-medu i jara się Rewolucją Francuską. Lubi szczury i wiele innych zwierząt. Ludzi jakby trochę mniej.


fot. Anastazja Zabolotnya
Aleksandra Sakowska

Tańczy, śpiewa, komponuje. Obraca się w artystycznym światku. Na co dzień studiuje dziennikarstwo, ponieważ jest to jeden z odłamów sztuki, której jeszcze nie pojmuje. Kociara.