Redakcja

Pismo Prywatne jest magazynem internetowym studentów Uniwersytetu SWPS działającym od 2016 roku.

Pismo Prywatne powstało z pasji kilku osób i szybko przyciągało do siebie nowych ludzi. W tej chwili, moim zdaniem, to jedyne w Polsce naprawdę profesjonalne Czasopismo, które w całości przygotowują Studenci. W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować red. Tomaszowi Wołodźce, który przez wiele lat był opiekunem Redakcji. Wyjątkowość PP polega też na tym, że jest nie tylko magazynem – to także mnóstwo inicjatyw o rozmaitym charakterze – pomysłowych i profesjonalnie zorganizowanych. Walorem od początku była integracja środowiska studenckiego wrocławskiego Uniwersytetu SWPS. Dzięki temu udało się zebrać wokół Pisma Prywatnego interesujące i niebanalne osobowości. Ludzi, którzy chcą inspirować innych i dzielić się refleksjami o rzeczywistości.

dr Karina Stasiuk-Krajewska – kierownik kadry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej


Opiekun Redakcji (2018–obecnie): dr Iwona Morozow

fot. Anastazja Zabolotnya


Opiekun Redakcji (2016–2018): mgr Tomasz Wołodźko

fot. Kamil Zwijacz


Redaktor naczelna (2020– ): Aleksandra Dudra

Redaktor naczelna (2018–2019): Alicja Regiewicz

fot. Anastazja Zabolotnya


Redaktor naczelna (2016–2017): Jowita Pietroń

fot. Anastazja Zabolotnya
Artyści:


Aleksandra Degórska

Jest dziennikarką muzyczną. Pisanie o muzyce to jednak nie wszystko – szuka w niej inspiracji przy tworzeniu własnoręcznych kolaży. Wystarczy stary magazyn, papier, klej i nożyczki. Jej prace zostały docenione m.in. przez zespoły Depeche Mode czy A-ha, które udostępniły kolaże na swoich oficjalnych fanpage’ach. Część z nich można było podziwiać m.in na Targach Plakatu 2017, wystawach w Warszawie i Moskwie czy na łamach magazynów Glow Mag i zin Szwung.

Autorzy:Martyna Hajbowicz

Kulinarna hedonistka, fanka designu, sztuki współczesnej i lat 90. Feministka i nonkonformistka. Szczególną miłością darzy rośliny. Najcenniejsze w życiu: podarowane przez babcię Annę drzewo cytrynowe oraz prowadzone od szóstego roku życia pamiętniki. W długoletnim związku z jogą, coca-colą, spódnicami do połowy łydki i literaturą faktu.

fot. Anastazja Zabolotnya


Simona Stolicka – studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na
Uniwersytecie SWPS. W wolnej chwili pisze artykuły dla portalu plotkarskiego, prowadzi bloga, chodzi do kina i uczy dzieci gry w squasha. Interesuje się modą – jest na bieżąco z najnowszymi trendami. Przyszłość wiążę z dziennikarstwem i po studiach
planuje wyjechać do Warszawy, by tam spełniać się w zawodzie.

fot. Anastazja Zabolotnya


Aleksandra Krupacka – przy życiu utrzymuje ją herbata z imbirem. Wraz z końcem 3 sezonu „Miasteczka Twin Peaks” jej życie straciło sens. Fanka popkultury, której synonimami według niej są Andy Warhol i Madonna. Miłośniczka teatru i kina z naciskiem na teatr. Od gimnazjum zafascynowana nauką języka francuskiego. Wszystkie pasje rozwija pracując we Wrocławskim Teatrze Współczesnym oraz w Disneylandzie w Paryżu.

fot. Anastazja Zabolotnya


David Street

Student trzeciego roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie SWPS. We Wrocławiu mieszka od 2015 roku. Studia w Polsce rozpoczął po rocznej nauce języka polskiego. Wierzy, że to słowa tworzą światy. Urodził się w Fairbanks na Alasce, a wychował w Anchorage. Od zawsze fascynowały go inne kultury.

fot. Anastazja Zabolotnya
Pola Koba

Studentka trzeciego roku Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Pasjonatka wszelkiego rodzaju literatury i miłośniczka filmów. Chciałaby wierzyć, że ludzie są w porządku. Nieustannie podejmuje próby pisarskie i reżyserskie.

fot. Anastazja Zabolotnya


Piotr Grzelak

Psycholog, szkoleniowiec. Absolwent Uniwersytetu SWPS. Obserwator rzeczywistości i realny optymista. Nie boi się wyzwań i lubi adrenalinę.


fot. Anastazja Zabolotnya


Zosia Kajca

Studentka Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Przemieszcza się z miejsca na miejsce. W wolnych chwilach tańczy, a pisząc, ubiera w słowa niewypowiedziane myśli.

fot. Anastazja Zabolotnya


Nikoletta Stamos

Studentka psychologii biznesu. Dziewczyna pełna kontrastów. Na co dzień pełna energii i wygadana. Zafascynowana teatrem i fotografią. Znajdziesz ją tam, gdzie dzieje się coś ciekawego


fot. Anastazja Zabolotnya


Adrian Siuta

Student Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Na każdy problem znajdzie rozwiązanie. Jego motto to: Nie przejmuj się czymś, na co nie masz wpływu. Uzależniony od myślenia.

fot. Anastazja Zabolotnya


Magdalena Sawicka

Studentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie SWPS. Wiecznie spóźniona, ale wewnętrzny urok i czar zapewnia jej przebaczenie u znajomych i wykładowców. Stara się pogodzić swoje obowiązki i zainteresowania w wiecznej walce z brakiem wolnego czasu.


fot. Anastazja Zabolotnya


Aleksandra Ratushniuk


Studentka Kreowania mediów na Uniwersytecie SWPS. Interesuje się brandingiem i PR-em. Potrafi dogadać się z ludźmi w czterech językach. Woli pisać wiersze, niż opisy o sobie.


fot. Anastazja Zabolotnya


Natalia Stefanowicz


Studiująca mama. Absolwentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie SWPS. Redaktorka i korektorka tekstów. Dzieciństwo spędziła w USA, dlatego teraz biegle posługuje się językiem angielskim. Interesuje się reklamą i brandingiem, a poza tym uwielbia modę i branżę kosmetyczną.


fot. Anastazja Zabolotnya


Natalia Olejnik

Zawrotne tempo życia to dla niej codzienność. Swoją wewnętrzną energią dzieli
się z dziećmi i młodzieżą, ucząc tańca nowoczesnego. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. Bezpowrotnie zakochana w twórczości Pedro Almodovara. Poza tańcem i kinem często chwyta za aparat i próbuje zatrzymać ulotne chwile. Wieczorami gra na gitarze lub ukulele, ale tylko wtedy kiedy nikt nie patrzy.


fot. Anastazja Zabolotnya

Aleksandra Sakowska

Tańczy, śpiewa, komponuje. Obraca się w artystycznym światku. Na co dzień studiuje dziennikarstwo, ponieważ jest to jeden z odłamów sztuki, której jeszcze nie pojmuje. Kociara.