Redakcja

Pismo Prywatne jest magazynem internetowym studentów Uniwersytetu SWPS działającym od 2016 roku.

Pismo Prywatne powstało z pasji kilku osób i szybko przyciągało do siebie nowych ludzi. W tej chwili, moim zdaniem, to jedyne w Polsce naprawdę profesjonalne Czasopismo, które w całości przygotowują Studenci. W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować red. Tomaszowi Wołodźce, który przez wiele lat był opiekunem Redakcji. Wyjątkowość PP polega też na tym, że jest nie tylko magazynem – to także mnóstwo inicjatyw o rozmaitym charakterze – pomysłowych i profesjonalnie zorganizowanych. Walorem od początku była integracja środowiska studenckiego wrocławskiego Uniwersytetu SWPS. Dzięki temu udało się zebrać wokół Pisma Prywatnego interesujące i niebanalne osobowości. Ludzi, którzy chcą inspirować innych i dzielić się refleksjami o rzeczywistości.

dr Karina Stasiuk-Krajewska – kierownik kadry Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej


Opiekun Redakcji (2018–obecnie): dr Iwona Morozow

fot. Anastazja Zabolotnya


Opiekun Redakcji (2016–2018): mgr Tomasz Wołodźko

fot. Kamil Zwijacz


Redaktor naczelna (2018–obecnie): Alicja Regiewicz

fot. Anastazja Zabolotnya


Redaktor naczelna (2016–2017): Jowita Pietroń

fot. Anastazja Zabolotnya
Autorzy:Martyna Hajbowicz

Kulinarna hedonistka, kinomanka, fanka designu, sztuki współczesnej i lat 90.
Feministka i nonkonformistka. Wiecznie zasłuchana. Szczególną miłością darzy rośliny. Najcenniejsze w życiu: pierwsze winyle, podarowana przez babcię dwudziestoletnia cytryna oraz prowadzone od szóstego roku życia pamiętniki. W długoletnim związku z jogą, coca-colą, spódnicami do połowy łydki i english breakfast.

fot. Anastazja Zabolotnya


Simona Stolicka – studiuje Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na
Uniwersytecie SWPS. W wolnej chwili pisze artykuły dla portalu plotkarskiego, prowadzi bloga, chodzi do kina i uczy dzieci gry w squasha. Interesuje się modą – jest na bieżąco z najnowszymi trendami. Przyszłość wiążę z dziennikarstwem i po studiach
planuje wyjechać do Warszawy, by tam spełniać się w zawodzie.

fot. Anastazja Zabolotnya


Aleksandra Krupacka – przy życiu utrzymuje ją herbata z imbirem. Wraz z końcem 3 sezonu „Miasteczka Twin Peaks” jej życie straciło sens. Fanka popkultury, której synonimami według niej są Andy Warhol i Madonna. Miłośniczka teatru i kina z naciskiem na teatr. Od gimnazjum zafascynowana nauką języka francuskiego. Wszystkie pasje rozwija pracując we Wrocławskim Teatrze Współczesnym oraz w Disneylandzie w Paryżu.

fot. Anastazja Zabolotnya


David Street

Student trzeciego roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie SWPS. We Wrocławiu mieszka od 2015 roku. Studia w Polsce rozpoczął po rocznej nauce języka polskiego. Wierzy, że to słowa tworzą światy. Urodził się w Fairbanks na Alasce, a wychował w Anchorage. Od zawsze fascynowały go inne kultury.

fot. Anastazja Zabolotnya


Pola Koba

Zastępczyni redaktor naczelnej. Studentka trzeciego roku Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Pasjonatka wszelkiego rodzaju literatury i miłośniczka filmów. Chciałaby wierzyć, że ludzie są w porządku. Nieustannie podejmuje próby pisarskie i reżyserskie.

fot. Anastazja Zabolotnya


Piotr Grzelak

Psycholog, szkoleniowiec. Absolwent Uniwersytetu SWPS. Obserwator rzeczywistości i realny optymista. Nie boi się wyzwań i lubi adrenalinę.


fot. Anastazja Zabolotnya


Zosia Kajca

Studentka Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Przemieszcza się z miejsca na miejsce. W wolnych chwilach tańczy, a pisząc, ubiera w słowa niewypowiedziane myśli.

fot. Anastazja Zabolotnya


Nikoletta Stamos

Studentka psychologii biznesu. Dziewczyna pełna kontrastów. Na co dzień pełna energii i wygadana. Zafascynowana teatrem i fotografią. Znajdziesz ją tam, gdzie dzieje się coś ciekawego


fot. Anastazja Zabolotnya


Adrian Siuta

Student Psychologii na Uniwersytecie SWPS. Na każdy problem znajdzie rozwiązanie. Jego motto to: Nie przejmuj się czymś, na co nie masz wpływu. Uzależniony od myślenia.

fot. Anastazja Zabolotnya